Premiera książki "Wojownik Rzymu. Ogień na Wschodzie"

Premiera książki "Wojownik Rzymu. Ogień na Wschodzie"
DW Rebis prezentuje powieść Harry’ego Sidebottoma pt. Wojownik Rzymu. Ogień na Wschodzie. To pierwsza część trylogii „Wojownik Rzymu”. Książka trafi do sprzedaży 13 stycznia br.

Jest rok 225. Cesarstwo rzymskie przeżywa kryzys. Najpotężniejsze niebezpieczeństwo nadciąga ze strony Persji, zagrażając odciętemu od świata przyczółkowi cesarstwa, cytadeli Arete. Obronę dzielnego miasta ma zorganizować wódz o znaczącym imieniu Balista. Barbarzyńca w służbie Rzymu, traktowany z pogardą przez podległych mu patrycjuszowskich dowódców, musi stawić czoło nie tylko armii perskiej, ale też zdrajcom w obrębie murów. W przedstawiony z ogromnym znawstwem opis wielomiesięcznego oblężenia miasta wplata się dramat człowieka do końca wypełniającego samobójczą misję, opowieść o straceńczej odwadze, zdradzie, przede wszystkim jednak – bezpardonowej walce.

Harry Sidebottom wykłada historię starożytną na Uniwersytecie Oksfordzkim. Publikacjami na temat antycznego rzemiosła wojennego, sztuki klasycznej i historii kultury Imperium Romanum zdobył międzynarodową renomę. Trylogia „Wojownik Rzymu” to jego debiut powieściowy.

Ogień na Wschodzie to pierwsza część trylogii „Wojownik Rzymu”, w przygotowaniu część druga – Król królów.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.