„Chata” nominowana

„Chata” nominowana
„Chata” nominowana do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory”
 
 
 
Wydana nakładem Wydawnictwa Nowa Proza „Chata” otrzymała nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl”

W marcu 2008 r. pan Nowak , robotnik z małego miasta w stanie Washington kupił powieść „Chata” Wm. Paula Younga – opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem. Był tak poruszony historią odkupienia i miłością Boga, przedstawionymi w książce, że szybko kupił następne 10 egzemplarzy. Jak mówi: „Rzeczywiście, jest coś takiego w tej książce, że ludzie sobie ją polecają”. Po chałupniczym wydaniu przez Brada Cummingsa, byłego pastora, „Chata” sprzedała się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Jest na 1. miejscu listy bestsellerów New York Times.

To piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.

Najmłodsza córka Mackenziego  Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie na pustkowiach Oregonu  znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi przybywa do chaty i uczestniczy w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu , Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.

W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?” „Chata” jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. Odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.