Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne

Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne
ANGIELSKI
Repetytorium leksykalno-tematyczne

Dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do egzaminów

 

 
 
– nauka 2500 słów, wyrażeń, phrasal verbs i idiomów
– 46 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury na poziomie podstawowym
– kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów
w praktyce
– 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi
– współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty
– specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki


Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne
umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do uczniów szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do testów językowych, matury i egzaminów. Opracowany został również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego brytyjskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom – do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji. Repetytorium polecane jest wszystkim, którzy chcą przypomnieć sobie oraz skutecznie utrwalić znajomość najważniejszych angielskich słówek i wyrażeń.

Podręcznik obejmuje 46 zagadnień usystematyzowanych w 14 kategoriach tematycznych, występujących przede wszystkim na maturze i egzaminach. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe, wraz z tłumaczeniem a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów
obejmuje najważniejsze zagadnienia, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 200 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Po wybranych tematach znajdują się specjalne testy powtórkowe. Na końcu podręcznika umieszczono również pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje ok. 60 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu wyłącznie native speakerów. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.