Nowa seria powieści awanturniczych dla młodzieży

Nowa seria powieści awanturniczych dla młodzieży
Nowa seria powieści awanturniczych dla młodzieży – Saga rodu Windjammerów
Powieść „Czarna Perła” otwiera trylogię „Saga rodu Windjammerów”, serię znakomitych powieści historyczno-obyczajowych dla młodzieży, osadzoną w siedemnastowiecznej Holandii, w środowisku kupców i armatorów. I choć tytułowa Czarna Perła nie ma nic wspólnego z kapitanem Jackiem Sparrowem, wielbiciele morskich przygód, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji nie poczują się zawiedzeni!

Napisane przystępnym językiem, pełne ciekawych szczegółów, książki w zgrabny sposób łączą przyprawiający o szybsze bicie serca wątek romansowy, pełną zwrotów akcję oraz solidną porcję historycznej wiedzy. Epoka, w której bohaterowie walczą o swoje marzenia, to czas tulipanów, wspaniałych flot handlowych, tajemnic szeptanych w ciemnych tawernach – czas bohaterów i łajdaków, których często trudno od siebie odróżnić. Zapraszamy do wyruszenia w podróż wraz z Adamem Windjammerem, jedynym człowiekiem, który może stawić czoła okrutnemu bankierowi i uratować honor swojej rodziny.

 
„Czarna Perła” ukaże się w księgarniach 31 października. Drugi tom serii, „Córka lichwiarza”, planowany jest na styczeń 2009 roku.
 
Książce patronują: Wirtualna Polska, Victor Gimnazjalista, Gildia.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.