650 000 egzemplarzy "Brisingr" sprzedano w 1 dzień

650 000 egzemplarzy "Brisingr" sprzedano w 1 dzień
650 000 egzemplarzy Brisingr sprzedano w 1 dzień

Brisingr to 3. tom przygód Eragona, którego sprzedaż rozpoczęła się w USA w nocy z 19 na 20 września. W ciągu jednego tylko dnia sprzedano ponad 650 tysięcy egzemplarzy książki w twardej oprawie (hard cover).

Brisingr oznacza ogień w starożytnej mowie wymyślonej przez Paoliniego i używanej w książce przez Eragona. Autorem okładki do Brisingr jest John Jude Palencar, ilustrator poprzednich tomów; Eragona i Najstarszego.

Jak mówi Christopher Paolini: „ Brisingr było pierwszym słowem, które przyszło mi na myśl kiedy zastanawiałem się nad tytułem trzeciego tomu. To jednocześnie jest pierwsze słowo w obcej mowie, którego nauczył się Eragon. Ma jednocześnie szczególne znaczenie dla dziedzictwa Jeźdźców Smoków. W trzecim tomie przygód Eragona okaże się, że Brisingr ma jeszcze większe znaczenie niż Eragon przypuszcza.”

Początkowo historia o Eragonie i jego smoczycy Saphirze była zaplanowana jako trylogia. W wywiadzie dla Polskiej Telewizji Paolini zdradził, że Dziedzictwo będzie liczyć 4 tomy. Jak widać, historia Eragona będzie trwać nadal.

Brisingr ukaże się w listopadzie tego roku nakładem wydawnictwo Mag. Wyłącznym dystrybutorem Jest FKJO sp. z o.o., który od dzisiaj przyjmuje zamówienia na książkę.

Sprzedaży towarzyszą makiety oraz standy, reklama i promocja w prasie. Patronat nad Brisingr objęła m.in. Wirtualna Polska, miesięcznik Dziewczyna i Empik.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.