„Duch królowej”, czyli o tym, który powraca w piątek, trzynastego

„Duch królowej”, czyli o tym, który powraca w piątek, trzynastego
„Duch królowej”, czyli o tym, który powraca w piątek, trzynastego…

Już w najbliższy piątek, 13 czerwca 2008 roku, do księgarń trafi najnowszy, trzeci już tom cyklu o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, którego autorka uśmierciła, nim czytelnik zdążył choćby powiedzieć „cześć”. Cóż, nie ma chyba bardziej odpowiedniej daty na premierę książki, której bohater nie żyje od początku pierwszego tomu…

 
Cykl Angie Sage, który w Polsce ukazuje się nakładem Wydawnictwa Jaguar, to międzynarodowy bestseller dla młodzieży, który przenosi czytelników do niezwykłego świata pełnego dziwacznej magii, niezwykłych stworów i tajemniczych mikstur. Pierwsze dwie odsłony – „Zakazana Magia” i „Smoczy Lot” również w kraju zyskały sobie grono zagorzałych wielbicieli, tak pośród dzieci, jak i dorosłych. Zapadający w pamięć bohaterowie, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja oraz fantastyczny humor składają się na porywającą opowieść, która na długo zapada w pamięć. Tym razem na drodze czarodziejów stanie wyjątkowo paskudny duch królowej, która, zaangażowana w mroczne intrygi jeszcze za życia, po śmierci wcale nie przestała snuć pokrętnych planów. „Ducha królowej”, tak jak i poprzednie tomy, zilustrował znakomity grafik, współtwórca kultowej gry karcianej „Magic: The Gathering”, Mark Zug. W przyszłym roku „Zakazana Magia” ma trafić na ekrany kin.
 
Patronat medialny nad książką objęli: Radio Kolor, Wirtualna Polska, Valkiria.net, Victor Junior oraz Magazyn Literacki Książki.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.