Premiera książki "Katyń. Zbrodnia i kłamstwo"

Premiera książki "Katyń. Zbrodnia i kłamstwo"
CZY COŚ ŁĄCZY ŚMIERĆ GENERAŁA SIKORSKIEGO
W GIBRALTARZE Z MORDEM POLSKICH OFICERÓW W LESIE KATYŃSKIM?

 

Na to i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć Tadeusz A. Kisielewski  (autor bestsellerow: Zamach i Zabójcy) w swej najnowszej książce KATYN. Zbrodnia i kłamstwo. Publikacja pojawi się na rynku 2 kwietnia.

Katyń. Zbrodnia i kłamstwo to najbardziej aktualna i wszechstronna praca na temat wymordowania w 1940 r. przez NKWD tysięcy polskich jeńców. Tadeusz Kisielewski z jednej strony przedstawia najwyższej wagi dokumenty archiwalne, z drugiej zaś doprowadza narrację niemal do chwili obecnej, ukazując bieżący stan sprawy na podstawie najnowszych odkryć i informacji prasowych. Prezentuje też wyniki własnych poszukiwań i – z właściwym sobie politologicznym zacięciem – rzadko omawiane międzynarodowe aspekty katyńskiego mordu.

Jak podkreśla autor, zbrodnia i sprawa katyńska kryją jeszcze wiele tajemnic – ta książka to dowód, że możemy się o niej dowiedzieć wiele nowego.

Dr Tadeusz A. Kisielewski jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 roku pracował w Polskiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się geopolityką i geostrategią. Autor licznych artykułów oraz książek z tego zakresu, członek redakcji kwartalnika „Nowe Sprawy Polityczne”. Ostatnio Dom Wydawniczy REBIS wydał jego książkę Schyłek Rosji (2007).
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.