Seniorzy do komputerów

Seniorzy do komputerów
Seniorzy do komputerów!

 

       
 
7 marca br. nakładem Wydawnictwa NAKOM ukazała się wyjątkowa seria książek komputerowych dla osób w średnim i starszym wieku, które dopiero rozpoczynają przygodę z komputerami, notebookami i internetem.
Autorem wszystkich książek jest Günter Born, popularyzator nowoczesnych technologii wśród seniorów, który nawet trudne zagadnienia potrafi wyjaśnić w prosty i przystępny sposób.
W Polsce w ostatnich latach systematycznie przybywa osób, które po 50 roku życia uczą się obsługi komputera i korzystania z internetu, jednakże w porównaniu z innymi krajami Europy liczba ta wciąż jest zbyt niska. Polscy seniorzy stają się ofiarami technologicznego wykluczenia. Mają utrudniony dostęp do wielu informacji, tracą kontakt z młodym pokoleniem, nie nadążając za postępem technologicznym.
Na polskim rynku księgarskim brak jest przystępnie napisanych poradników kierowanych do tej grupy czytelników. Z pewnością seria książek Łatwy start dla seniorów pozwoli wypełnić tę lukę. Być może też zmotywuje do podjęcia nauki, ułatwiając pierwsze kroki w świecie komputerów.
Z pomocą tych książek seniorzy nauczą się posługiwać klawiaturą i myszą oraz pracować w systemie Windows. Szybko zdobędą umiejętność pisania tekstów, wysyłania listów elektronicznych, korzystania z sieci WWW. Poznają też podstawy obróbki zdjęć cyfrowych, nagrywania płyt CD, odtwarzania filmów i muzyki czy nawet telefonowania przez internet.

Zatem do dzieła na podbój komputera!

W skład serii wchodzą:
Komputer
Notebook
Internet

Opatrzone podtytułem Łatwy start dla seniorów
 

Kategorie: Informatyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.