"Bajarka opowiada" w miękkiej oprawie

"Bajarka opowiada" w miękkiej oprawie
„Bajarka opowiada” w miękkiej oprawie
 
 
 
Zysk i S-ka Wydawnictwo przygotowało kolejną edycję zbioru baśni „Bajarka opowiada” w bardzo starannym opracowaniu Marii Niklewiczowej, z ilustracjami Marii Orłowskiej-Gabryś. Obie autorki to legendy polskiej literatury dla dzieci.
Od czasu ukazania się pierwszego nakładu tej książki w 1959 roku zyskała ona olbrzymią popularność i bez wątpienia stała się najchętniej czytanym przez dzieci i ich rodziców zbiorem baśni.Nowe wydanie, w odróżnieniu od pierwszej edycji w sztywnej okładce, ma miękką oprawę i wyklejkę wraz ze skrzydełkami
 
Książka, oprócz wyboru baśni z całego świata, zawiera także specjalny rozdział – zbiór bezcennych wskazówek dla każdego, kto chce czytać i opowiadać baśnie.
 
Co opowiemy, będzie oczywiście zależało od tego, komu mamy opowiadać.
Zgromadziłam w tym zbiorze kilkadziesiąt baśni łatwiejszych i trudniejszych; jest w nim kilkanaście baśni polskich, inne są zaczerpnięte z twórczości ludowej różnych narodów.
Nie obawiajmy się opowiadać w Polsce baśni nawet bardzo dalekich ludów. Wzbogacamy w ten sposób wyobraźnie słuchaczy i kształcimy ich wrażliwość artystyczną na piękno w różnej postaci, dostarczając im przy tym sporo wiadomości o świecie.
 
Maria Niklewiczowa

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.