„Informatyka Europejczyka” znów najlepsza w stolicy

„Informatyka Europejczyka” znów najlepsza w stolicy
W dniach 15 – 18 marca po raz dwudziesty drugi odbyły się największe w Polsce Targi Książki Edukacyjnej: EDUKACJA XXI. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie znów stał się miejscem spotkań czytelników z autorami, prezentacji nowości, konsultacji i plebiscytów. Na targach zaprezentowano literaturę dla dzieci, podręczniki szkolne, wydawnictwa akademickie, słowniki, encyklopedie, mapy, nuty. Czternasty raz wyróżniono także książki za ich „szczególne walory edukacyjno-poznawcze i poziom edytorski”.

Wydawnictwo Helion zaprezentowało serię „Informatyka Europejczyka” po raz drugi i ponownie kapituła targów przyznała nam nagrodę EDUKACJA XXI za najlepszy podręcznik szkolny. Dodajmy, że ocenie podlegają podręczniki dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do wszystkich nauczanych w nich przedmiotów.

W zeszłym roku prestiżową statuetkę odebrała Pani Jolanta Pańczyk – autorka podręcznika dla gimnazjum. Obecnie bezkonkurencyjną okazała się książka Pani Danuty Kiałki, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych.

Podręcznik ten przygotowuje najmłodszych informatyków do aktywnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie informacyjnym. Pozwala zgłębić tajemnice świata komputerów oraz uczy wszystkiego, co na tym etapie edukacji trzeba wiedzieć o komputerach, aby bez problemów wykorzystywać ich możliwości.

Nagrodzona książka stanowi jeden z podręczników opracowanych przez Wydawnictwo Helion SA w ramach programu edukacyjnego „Informatyka Europejczyka”. Przygotowany przez lidera na rynku książek informatycznych program obejmuje najbardziej aktualne i kompletne materiały dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odpowiednie do stanu rozwoju branży informatycznej. Oferowane podręczniki zawierają w sobie doświadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez Helion w trakcie publikowania ponad 2000 książek informatycznych.

 
Zapraszam Państwa na przygotowaną specjalnie dla nauczycieli stronę http://edukacja.helion.pl/
 
Wszelkich informacji na temat projektu i książek z serii „Informatyka Europejczyka” udziela Pan Grzegorz Jankowski – gjankowski@helion.pl 
Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.