Waldemar Domański pozostanie szefem BPP

Waldemar Domański pozostanie szefem BPP
Nie powiódł się zorganizowany przez miejski wydział kultury konkurs na nowego szefa Biblioteki Polskiej Piosenki, wobec czego nadal pozostanie nim jej twórca – Waldemar Domański. Obecnie jego stanowisko nie jest zagrożone i Domański może spokojnie kontynuować i rozwijać swoją działalność.
 
Decyzję o rozpisaniu konkursu podjął dyrektor miejskiego wydziału kultury Stanisław Dziedzic. Tłumaczył to koniecznością reorganizacji instytucji, mimo że samodzielną jednostką kultury stała się dopiero w styczniu tego roku. Na konkurs jednak zgłosiło się zaledwie dwóch kandydatów – jeden niespełniający określonych w regulaminie kryteriów, drugi po terminie.

Zdawało się, że to koniec problemów BPP, tymczasem władze miasta mnożą kolejne pomysły na reorganizację biblioteki. Jednym z nich jest pomysł wpisania placówki w struktury biblioteki miejskiej. Zaskoczenia nową propozycją władz nie kryje Domański. Tym bardziej, że BPP była już kiedyś częścią Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zgodnie zaś z projektem prezydenta Majchrowskiego, popartym głosowaniem rady miasta poprzedniej kadencji, stała się samodzielną instytucją.

Sprawą Biblioteki Polskiej Piosenki ma się wkrótce zając miejska komisja kultury.

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.