"Wcielenie Kusziela" od 19 maja w sprzedaży

"Wcielenie Kusziela" od 19 maja w sprzedaży
Najbardziej zmysłowa bohaterka współczesnej literatury
wyrusza na poszukiwanie Arki Przymierza i prawdziwego Imienia Boga
 
 
 
Wśród bohaterek we współczesnej literaturze rzadko spotyka się kobietę, która wie, czego chce, a oprócz tego jest piękna, mądra, i… oddając cześć Bogu, doznaje rozkoszy cielesnych. Taka jest Fedra nó Delaunay, najbardziej zmysłowa bohaterka nowej powieści Jacqueline Carey „Wcielenie Kusziela”, która ukaże się na rynku 19 maja nakładem wydawnictwa Mag.
 
Fedra nó Delaunay urodziła się z czerwoną plamką w oku i jako dziecko została sprzedana do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją szlachcic, Anafiel Delaunay. On pierwszy poznał się na jej naturze, wiedząc, że osoba trafiona przez Strzałę Kusziela jest wybrańcem bogów skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.
 
Życie Fedry biegło dziwną, czasami niebezpieczną ścieżką. Wyszkolona na szpiega, przeprowadziła szereg misji. We wszystkich towarzyszył jej oddany szermierz Joscelin, od początku świadom jej natury, która dręczy ich oboje i jest zmorą ich życia. Mimo to Joscelin zaprzysiągł służbę Fedrze i akceptuje ją taką, jaka jest. Przyszłość wystawi tę przysięgę na próbę.
 
We Wcieleniu Kusziela, trzecim tomie trylogii, Fedra wyrusza z Joscelinem w niebezpieczną podróż przez piaski pustyni do serca Afryki, Etiopii, w poszukiwaniu klucza, który może uwolnić Hiacynta, jej przyjaciela z dzieciństwa. Odwiedzają baśniowe pałace, miasto, w którym włada szaleństwo, a pieniądzem są dusze, potem dalekie afrykańskie kraje, płynąc w dół mitycznej rzeki do krainy zapomnianej przez prawie cały świat…
 
Muszą odnaleźć zaginione plemię Izraela, poddanych Saby, poszukując prawdziwego Imienia Boga.
 
Wcielenie Kusziela to znakomity i niebanalny erotyk, i jednocześnie stojąca na wysokim poziomie literackim kobieca powieść kostiumowo-przygodowa. Już pierwszy tom Strzała Kusziela bardzo szybko wspiął się na szczyt listy bestsellerów New York Times, a Jacqueline Carey została obsypana nagrodami (2001 Locus Award za Najlepszą Pierwszą Powieść (Kushiel’s Dart); 2001 Romantic Times Nagroda Krytyków za Najlepszą Powieść Fantasy (Kushiel’s Dart), Barnes & Noble, Top Ten Science Fiction & Fantasy of 2001 (Kushiel’s Dart), Amazon.com Editors, Top Ten Fantasy of 2001 (Kushiel’s Dart), Borders, Top Ten Fantasy of 2002 (Kushiel’s Chosen), Amazon.com Editors, Top Ten Fantasy of 2003 (Kushiel’s Avatar).
 
Autorka, podobnie jak jej twórczość, jest bardzo barwną osobą. Po sukcesie jej powieści odbyła wiele podróży, odwiedzając egzotyczne kraje, między innymi Peru i Egipt. Większość swoich wrażeń z podróży zamieściła w powieściach. We Wcieleniu Kusziela, trzecim tomie trylogii, bohaterka odwiedza Egipt i Persję, a na końcu trafia do Etiopii. Nietrudno domyślić się, że te miejsca odwiedziła wcześniej Jacqueline Carey. Pisarka ma solidne podstawy znajomości historii sztuki i… upodobanie do tatuaży. Sama nie nosi żadnego, ale stworzona przez nią postać, Fedra, ma wytatuowany na plecach stylizowany wizerunek Róży Kusziela – symbolu Domu, do którego przynależy.
 
Obecnie Jacqueline Carey mieszka w zachodnim Michigan, gdzie jest członkinią najstarszego Mardi Gras w stanie (Mardi Gras to nazwa słynnego karnawału w Nowym Orleanie. Od jego nazwy wzięły swoje imiona karnawały organizowane w innych częściach Stanów Zjednoczonych, ale nawiązujące kostiumowo do tego najsłynniejszego). Zdjęcia z karnawałów i platformy z dekoracjami z festynów można obejrzeć na oficjalnej stronie autorki www.jacquelinecarey.com

 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.