„Rozpad” Waltera Williama to nie prosta historyjka „Gwiezdnych wojen”

„Rozpad” Waltera Williama to nie prosta historyjka „Gwiezdnych wojen”
„Rozpad” Waltera Williama to nie prosta historyjka „Gwiezdnych wojen”
Wydawnictwo Mag
 
Ci, którzy oczekują prostej historyjki w stylu „Gwiezdnych wojen” będą zawiedzeni. Bo też „Rozpad” jest wspaniała epicką opowieścią o losach niebanalnych ludzi, zmuszonych żyć w zhierarchizowanym społeczeństwie Imperium strachu…
 
Zbudowane na strachu imperium Shaa przestało istnieć po śmierci ostatniego ciemiężcy. Ale dla wielorasowej zniewolonej rzeszy istot rozumnych wolność nie nadchodzi, pojawia się natomiast nowy przerażający czynnik. Naksydzi – również uciskani aż do śmierci ostatniego Shaa – planują wypełnić powstałą próżnię własną krwawą dominacją. Są bardzo potężni i już – dzięki niewyobrażalnemu okrucieństwu i przeważającej sile – odnieśli miażdżące zwycięstwo. Ale rzeź przy Magarii przeżyło dwoje bohaterów: Lord Gareth Martinez i ognista, tajemnicza pilotka bojowa, Lady Caroline Sula. Ich śmiałe dokonania stają się legendami nowej historii galaktycznej wojny domowej. Jednak męstwo, spryt i umiejętności mogą okazać się niewystarczające wobec dominującego przeciwnika, kierującemu się właśnie ku twierdzy lojalistów – Zanshaa. Coraz wyraźniej rysuje się widmo przerażającej bitwy, która określi społeczną strukturę wszechświata i zdecyduje, kto w przyszłych tysiącleciach będzie w nim zamieszkiwał.
 
Walter Jon Williams to jeden z najciekawszych amerykańskich pisarzy science fiction, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Jest postrzegany jako odnowiciel „twardej” odmiany fantastyki i uznawany za jednego z najbardziej błyskotliwych autorów ostatniej dekady. „Rozpad” jest ukoronowaniem jego pisarskiej wirtuozerii, jest powieścią pełną zaskakujących pomysłów politycznych, dramatycznych opisów bitew kosmicznych oraz historii ludzi żyjących na przełomie epok.
 
Data wydania: 18 listopada 2005
 
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.