Zaplanuj globtroterską przygodę z nowym przewodnikiem Wydawnictwa Bezdroża

Zaplanuj globtroterską przygodę z nowym przewodnikiem Wydawnictwa Bezdroża

Bałkany. Zaplanuj globtroterską przygodę z nowym przewodnikiem Wydawnictwa Bezdroża

logo
  Bałkany / Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Albania
Robert Sendek, Maciej Kania, Dominika Ćosić, Zuzanna Brusić
Bałkany to region jeszcze nie do końca odkryty przez polskiego turystę, jednak na pewno zasługujący na uznanie. W jego eksploracji pomoże jedyny przewodnik szczegółowo opisujący Serbię, Albanię, Bośnię i Hercegowinę oraz Macedonię, który właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża.
 
Jeżeli są miejsca na świecie, które mają moc przyciągania i wręcz uzależnienia od siebie, to do tych miejsc z pewnością należą Bałkany. Bałkany są jak filmy jednego z najsłynniejszych tamtejszych reżyserów, Emira Kusturicy – albo się je kocha, albo nienawidzi. Za sprawą ich intensywności i wyrazistości nikt jednak nie przechodzi wokół nich obojętnie. Niezwykła przyroda: dzikie, skaliste góry, jeziora, wzgórza, żyzne doliny; burzliwa historia, także ta najnowsza, eklektyczna kultura, wspaniała kuchnia (i alkohole!) i spontaniczni mieszkańcy – wszystko to składa się na niepowtarzalność tego zakątka Europy. Tu od najdawniejszych czasów krzyżowały się drogi prowadzące z północy na południe i ze wschodu na zachód. Także dzięki temu kultura i obyczaje narodów bałkańskich są bogatą i różnorodną mozaiką elementów zapożyczonych z różnych cywilizacji.
 
Nasz przewodnik poprowadzi Was po czterech tamtejszych krajach: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii i Serbii. Zawarte tu informacje nie tylko przybliżają fenomen Bałkanów, ale i pozwalają na zaplanowanie samodzielnej wyprawy. A raczej wypraw…
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.