Poniżej przekazujemy Państwu apel otrzymany od pani Anny Onichimowskiej, prezesa Polskiej Sekcji IBBY.

Poniżej przekazujemy Państwu apel otrzymany od pani Anny Onichimowskiej, prezesa Polskiej Sekcji IBBY.

APEL DO WYDAWCÓW

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych (Polska Sekcja IBBY – International Board on Books for Young People) zwraca się do wszystkich wydawców z gorącą prośbą o finansowe wsparcie nagrody – Medalu Polskiej Sekcji IBBY.

Medale przyznawane są przez nas od dwóch lat, za całokształt działalności twórczej, najwybitniejszym polskim autorom i ilustratorom książek dla dzieci. Są to nasze polskie odpowiedniki Medali im.Hansa Christiana Andersena, tak zwanych “Małych Nobli”, które przyznaje światowe kuratorium IBBY w Bazylei. W roku 2000 medale otrzymały: Krystyna Siesicka i Olga Siemaszko, a w 2001 – Joanna Kulmowa i Zdzisław Witwicki. Oprócz medali twórcy otrzymują nagrody pieniężne (po 4 tysiące złotych).

Do tej pory wręczanie medali odbywało się zawsze 2 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki Dziecięcej i towarzyszyła mu wystawa prac nagrodzonego artysty plastyka. W tym roku – z powodów finansowych – przenieśliśmy imprezę na wrzesień.

Polska Sekcja IBBY – jako stowarzyszenie niekomercyjne – nie prowadzi działalności gospodarczej i wszystkie osoby pracujące na jej rzecz pracują społecznie. Nie możemy liczyć na sfinansowanie nagrody przez naszego głównego sponsora – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dlatego prosimy Wydawców o pomoc.

Liczymy na Wasze cegiełki! (jedna – 500 zł)

Uroczystość przyznania medali ma silną oprawę medialną: zawsze obecni są reporterzy radia i telewizji oraz liczni dziennikarze. Na plakatach i wszystkich materiałach informacyjnych znajdzie się logo wspierających nas Wydawców.

Uprzejmie prosimy Wydawców, chcących nam pomóc, o kontakt:

joannaolech@poczta.onet.pl

Z nadzieją

Anna Onichimowska

Prezes Polskiej Sekcji IBBY  

  POPRZEDNIE KOMUNIKATY I INFORMACJE >> > > Archiwum

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.